Háború Ukrajnában

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Új kéréssel fordultak a lengyelekhez az ukránok
 

Új kéréssel fordultak a lengyelekhez az ukránok

Előbb Lengyelország, majd Magyarország is megtiltotta az ukrán mezőgazdasági importcikkek behozatalát, Kijev pedig most azt szeretné elérni, hogy Varsó legalább engedje át ezeket a területén, hogy nyugatabbra tudják értékesíteni őket.

MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu







A „keménytökű
 

A „keménytökű" nő, aki egyedüliként mer nemet mondani Putyinnak

Interjút adott a Novaja Gazeta Europe-nak Ljudmila Naruszova, a Duma felsőházának tagja, aki legutóbb arra a törvényjavaslatra mondott nemet, amely a katonai behívások rendszerét módosította – ezt, mint mesélte, a tisztítóban megköszönték neki. A politikus elmondta, miért tartja elképzelhetetlennek, hogy kiszálljon a politikából, és beszélt az orosz elnökhöz fűződő kapcsolatáról is.

hvg360 hvg360





Nagy bajba kerülhet az ukrán hadsereg, ha Európa nem teljesíti ígéretét
 

Nagy bajba kerülhet az ukrán hadsereg, ha Európa nem teljesíti ígéretét

Az ukrán erők ütőképessége az elmúlt hetekben jelentősen csökkent, miután kénytelenek kevesebb tüzérségi lövedéket kilőni, mert az gyorsabban fogy, mint ahogy a nyugati országok pótolni tudják. Európa egyik legnagyobb lőszergyára az ukrajnai háború előtt csupán évi tízezer darabot állított elő abból a lőszerből, melyből az ukránok most naponta lőnek ki majdnem ennyit. Kérdés, képesek-e a gyártók még időben felpörgetni a termelést, és miért lehet ennek akadálya a TikTok.